KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14808337
nr 1480 8337
Robert Löfgren
(1893-1978), Sverige
Oljemålning, Sydländsk by. Signerad, daterad 1955. Olja på pannå, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 62x54 cm
Robert Löfgren, svensk målare född i Arvika 1893, död 1978.
Utrop:
600 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 19:18:31
Robert Löfgren
Läs mer om Robert Löfgren